آثار هنرمند شاهرودی در سایت جهانی نشنال جئوگرافیک نمایش داده شد

عباس رستگار از فعالان واحد عکس حوزه هنری شاهرود در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه داوران نشنال جئوگرافیک عکس را با تفکر بین المللی داوری می کنند، افزود: به این صورت که اگر عکسی را منتشر می کنند، انتشار آن عکس به منزله کسب مقام در یک جشنواره جهانی تلقی می شود.

وی افزود: داوران از دو منظر علمی و هنری به عکس ها نگاه می کنند و هر کدام از عکس ها پس از گذشتن از چند مرحله داوری، انتخاب می شود.

این هنرمند شاهرودی بیان کرد: یکی از عکس ها به عنوان عکس روز و با نام «یک میان وعده خورشید پخته» در صفحه اصلی نشنال جئوگرافیک منتشر شد.

رستگار با بیان اینکه عکاس باید در کارش صداقت داشته باشد و عکسی که ارائه می دهد کلک نرم افزاری نباشد، گفت: نکته مهمی که در دستور کار نشنال جئوگرافیک قرار دارد و فعالیت عکاسان نیز حول همین محور می چرخد،   صداقت در عکاسی است.

وی با یادآوری اینکه عکاسی را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرده و پنج سال است که این هنر را به صورت تخصصی در طبیعت و حیات وحش دنبال می کند، افزود: برگزاری نمایشگاه عکس طبیعت ایران در کشور ترکیه ۲۰۱۴، برگزاری نمایشگاه عکس همه جای ایران سرای من است، برگزیده ششمین جشنواره بین المللی فجر ۹۲، برگزیده و مقام دوم جشنواره ملی عکس طبیعت ایران و کسب دیپلم افتخار ۹۲ از جمله افتخارات بنده است.

وی، برگزیده شدن در چهارمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ۹۵، برگزیده و کسب تندیس جشنواره ملی راه و بی راه ۹۴، برگزیده جشنواره ملی نگاه کودک ۹۳، برگزیده جشنواره ملی عکس کویر ۹۴، برگزیده دو دوره جشنواره ملی نورنگار ۹۳و ۹۴، داور جشنواره استانی چشم انداز های دانشگاه ۹۴، مدیر اجرایی جشنواره ملی نگاه عمیق ۹۴و … را بخشی دیگر از عناوین خود طی سالهای اخیر ذکر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

2016-09-14

۰ پاسخ به "آثار هنرمند شاهرودی در سایت جهانی نشنال جئوگرافیک نمایش داده شد"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت