راه اندازی بخش دایمی اسناد وعکس‌های تاریخی درخانه کرد سنندج

ابراهيم هاشمی  به خبرنگار مهر گفت: به منظور ارائه کردن هرچه بهتر موضوعات و مباحث مردم شناختی به بازدید کنندگان از موزه و همچنین نمایش و ارائه موضوع بسیار مهم اسناد و عکس‌های قدیمی، اداره کل میراث فرهنگی استان اقدام به برپایی بخشی با نام اسناد و عکس‌های تاریخی کرده است.

وی به  قسمت های مختلف بخش عکس های تاریخی اشاره کرد واظهارداشت: تعداد ۲۱ سند تاریخی در موضوعات و مباحث مختلف ازجمله تقسیم نامه، مبایعه نامه، هبه نامه، تقسیم نامه، مصالحه نامه، عقد نامه در این بخش قرار داده شده است.

وی ادامه داد: در بخش عکس های قدیمی هم تعداد ۲۰ عکس از شخصیت هایی که در دوره قاجار در تاریخ کردستان تاثیرگذار بوده اند و در متون و اسناد به کرات از آنها اسم برده شده، در این موزه در معرض دید علاقمندان و بازدیدکنندگان قرار داده شده است.

مسئول موزه مردم شناسی خانه کردسنندج بیان کرد: تعداد ۱۰ اثر طراحی از مستشرقینی که قبل از اختراع دوربین عکاسی به کردستان سفر کرده اند و از موضوعات مختلف طراحی کرده اند، هم از دیگر قسمت های قابل ارایه در این بخش است.

هاشمی ادامه داد: این بخش به علت مجاورت و قرابت با غرفه مکتب خانه جذابیتی ایجاد کرده که به محض راه اندازی، بسیار مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

2016-06-20

۰ پاسخ به "راه اندازی بخش دایمی اسناد وعکس‌های تاریخی درخانه کرد سنندج"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت