سیزده درس برای آموزش عکاسی به فرزندتان-قسمت دوم

در مقاله قبلی ما با هشت درس آموزش عکاسی آشنا شدیم و در این مقاله با پنج نکته پایانی برای آموزش عکاسی به فرزندتان آشنا می شویم :

قانون یک سوم:

یک اصل ساده عکاسی این قانون است. قانونی بسیار پر قدرت. اجازه بدهید بچه ها از قوه تخیل (مخصوصا زمانی که آن ها از مردم عکس میگیرند) استفاده کنند. حتی زمانی که بچه ها کاملا موقعیت سوژه را درک نمیکنند. دقیقا زمان خوبی است که یاد بدهید چگونه مدل را در مرکز جانمایی کنند.

  .تصور بچه ها را با آن ها مرور کنید:

یک چیزی که میتواند به شما کمک کند این است که با بچه ها عکس را در کامپیوتر ببینید. وقتی آن ها را مرور میکنید، ضعف و قدرت را به آن ها تذکر دهید. توجه خاص روی هر عکس، میتواند انگیزه های مثبت را در آن ها تقویت کند.

نقطه فوکوس را قفل کنید

یک تکنیک مهم که بچه ها میتوانند یاد بگیرند، این است که چگونه از قفل استفاده کنند. و این زمانی است که عکاسی بدون فوکوس انجام میشود زیرا دوربین نمیداند مدل اصلی کجاست مخصوصا اگر جاگذاری مدل، در قانون یک سوم باشد. به بچه هایتان نحوه فشار دادن دگمه را تا نیمه یاد دهید تا به مرحله فوکوس برسند. و این خودش مهارت کار است.

چطور نقطه ی فوکوس در عکاسی را روی مرکز قفل کنیم؟

چطور نقطه ی فوکوس در عکاسی را روی مرکز قفل کنیم؟

حالت های مختلف برای موقعیت های مختلف:

روزی که من در فیلم خانوادگی متوجه شدم دوربین، شماره های مختلفی دارد. روزی بود که عکاسی من کمی رشد کرد. در دوربین های دیجیتال امروزی قابلیت هایی جهت تنظیم روی پرتره، ورزشی، ماکرو و غیره موجود است. به بچه ها یاد دهید منظور این گزینه ها چیست. فقط دانستن اختلاف موقعیت ها به این معنی است که شما نیاز به تنظیمات مختلف دارید. این برای بچه ها درس مهمی است که بدانند نور- فاصله فوکال و حرکت مدل در عکاسی بسیار مهم است.

ISO-CHIST

به مقاله ایزو دوربین چیست مراجعه کنید…

sorate-shutter

به مقاله سرعت شاتر مراجعه کنید

پنج نکته پایانی برای آموزش عکاسی به فرزندتان:

به مقاله دیافراگم مراجعه کنید….

 بچه های شما استعداد خوبی دارند به نحوی که میبایست تکنیک های بیشتری را بیاموزند:

در این هنگام میتوان سه مورد ایزو ، دیافراگم  و سرعت شاتر را بیاموزند و نحوه تنظیمات آن ها را برای عکس بهتر یاد بگیرند. البته آموزش موارد فوق به سن و تجربه بچه ها بستگی دارد. به پسر خودم که شانزده ماهه است طبیعتا هیچکدام از موارد فوق را نمیتوانم یاد بدهم . اما نزدیک شدن با دوربین را میتوانم آموزش دهم. تا تصوری در مورد آن پیدا کند. در صفحه نمایش خود را ببیند یا شاتر را فشار دهد. این ها باعث میشود با دوربین راحت باشد. من متوجه شدم وقتی از او عکس میگیرم با خوشحالی برای من ژست میگیرد.


 

تهیه و ترجمه برای سایت عکاسی دات نت

مهرداد صالحی

منبع مقاله:

www.digital-photography-school.com

این مقاله را برای علاقه مندان به عکاسی به اشتراک بگذارید

 

۰ پاسخ به "سیزده درس برای آموزش عکاسی به فرزندتان-قسمت دوم"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت