عکاسی با آیفون : تكنيك نوردهي طولاني در شب

به مجموعه درسهای عکاسی با آیفون خوش آمدید.امروز با چهارمین قسمت از این مجموعه یعنی عکاسی با آیفون : تكنيك نوردهي طولاني در شب با شما هستیم.

در قسمتهای قبلی در مورد

۱) عکاسی با آیفون : نوردهی خلاقانه

۲) عکاسی با آیفون: تکنیکهای پیشرفته فوکوس و نوردهی

3) عکاسی با آیفون : جادوی HDR

صحبت کردیم.

امیدوارم در طول دو هفته گذشته از اجرای تکنیک حرکت دوربین لذت برده باشید. این هفته میخواهم در همین مبحث حرکت و استفاده از محدودیت های عکاسی با آیفون بحث را ادامه بدهم. به عنوان یک عکاس و مخصوصا عکاس آیفون، خلاقیت شما با طلوع خورشید شروع شده و با غروب آن پایان میابد. حتی با بهبود امکانات عکاسی در نور کم که در iPhone 5s بدست آمده است، عکس گرفتن در شب چیزی نیست که آیفون شما از پسش برآید. در درس امروز امیدوارم که بتوانم از این مساله کارکردی خلاقانه بیرون بکشم.
شبها به حین عکاسی هیچ چیزی جالبتر از ثبت امتداد نور نیست. عکس زیر مثالی از نور ممتد است. ایده اش خیلی ساده است: آیفونتان را ثابت نگه دارید و از اتوموبیل در حال عبور عکس بگیرید.

IMG_56270

چگونگی انجام این کار
برای گرفتن چنین عکسهایی باید slow shutter cam را از اپ استور بگیرید. slow shutter cam ویژگیهای خیلی جالبی را ارائه میدهد و ما قصد داریم بسیاری از ویژگیها را در طول امسال بررسی کنیم. فعلا شما باید راهنمای این اپ را بخوانید تا با آن آشنا شوید.
امروز بر امتداد نور تمرکز میکنیم. کاری که باید بکنید به این ترتیب است:
1)آیفونتان را ثابت نگه دارید چونکه slow shutter cam قرار است یک سری عکس پشت سر هم بگیرد و از آنها یک عکس دربیاورد که امتداد پیوسته نور را به ارمغان میاورد. نباید در حین کار slow shutter cam آیفونتان تکان بخورد.میتوانید از سه پایه یا هر روش دیگری که بلدید برای ثابت نگه داشتن گوشی استفاده کنید.
2) باید فلش دوربین آیفونتان را خاموش کنید.
3) به اختیار خودتان: در slow shutter cam میتوانید با استفاده از گزینه selftimer در عکس گرفتن تاخیر ایجاد کنید. با این کار امکان تکان خوردن گوشی در حین زدن دکمه دوربین را کاهش میدهید. با این کار زمان بندی کمی مشکل میشود که این دیگر به عهده خودتان است.

skitch-4-400x600

4) slow shutter cam را بر روی حالت “ light trail” بگذارید. حالتهای دیگری هم در این اپ هست که بعدا درمورد آنها و استفاده خلاقانه از آنها بحث میکنیم. فعلا به “ light trail” بپردازیم.

skitch-3-400x600

5) سرعت شاتر را تنظیم کنید: کنترل سرعت شاتر مدت زمان باز بودن شاتر را مشخص میکند. برای مثال اگر آنرا روی 1 بگذارید 1ثانیه امتداد نور را ثبت میکند. اگر روی 2 بگذارید 2 ثانیه و الی آخر. برای عکس نمونه امروز من سرعت شاتر را روی 15 تنظیم کردم تا بتوانم امتداد طولانیتری را ثبت کنم.

 

 

skitch-2-400x600

 

[divider]

دانلود فیلم آموزش عکاسی با تکنیک لانگ اکسپوژر

مجموعه فیلم آموزش عکاسی - نوردهی طولانی در روز

[divider]

6) حساسیت را تنظیم کنید. تنظیمات sensinitivity فقط در حالت light trail فعال میشود. این گزینه مشخص میکند که آیفون شما با چه سرعتی نور را ثبت کند. 1 بالاترین حساسیت و 64/1 کمترین حساسیت است. برای این عکس من از 8/1 استفاده کردم.

skitch-400x600

7) کمی جادوگری کنید! زمان موعود فرا رسیده است. وقتی آماده عکس گرفتن شدید باید slow shutter cam رافعال کنید تا هنگام عبور ماشین آماده باشد.

Step1-400x600

وقتی ماشین خواست عبور کند slow shutter cam را بزنید تا ببینید چه میکند.

 

Step2-400x600

تکلیف
باید کمی تجربه کنید تا تا با این تکنیک ارتباط برقرا کنید، اما در زمان درست اینکار را بکنید. لطفا عکسهای خودتان را در اینستگرام با هشتگ #Akasinet تگ کنید تا ماهم بتوانیم آنها را ببینیم.

منبع: idownloadblog.com

 

۰ پاسخ به "عکاسی با آیفون : تكنيك نوردهي طولاني در شب"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت