عکاسی با نور پنجره

عکاسی با نور پنجره بی نظیر است، نوری مجانی و با کیفیت گران ترین تجهیزات عکاسی است، یک پنجره بزرگ به منزله یک Soft box بزرگ است که نور آفتاب را diffuse می کند. در مدرنترین و جدیدترین استودیوهای عکاسی علاوه بر فلاش و تجهیزات نوری یک پنجره بزرگ تعبیه می کنند.

 

چگونه با نور پنجره عکاسی کنیم؟

اگر نوردهی با Soft box را بدانید پس نوردهی با پنجره را می شناسید. اول از همه پنجره بزرگ یعنی نور نرم تر و سایه کمتر روی سوژه. نور پنجره به آب و هوا بستگی دارد شما با جا به جا کردن سوژه به هدفتان می رسید تا با جابجا کردن منبع نور.
نور پنجره همیشه نرم و بدون سایه است، اگر می خواهید سوژه تان نور شدید و سایه های بیشتر داشته باشید، باید سوژه را از پنجره دور کنید یا پنجره کوچک تر انتخاب کنید. پنجره بهترین راه برای گران نشان دادن تجهیزات عکاسیتان است، اما مجانی. این که چطور از پنجره استفاده کنید به شما بستگی دارد.
چگونه با نور پنجره عکاسی کنیم؟

نور پنجره مستقیم است و برای روشن تر شدن سوژه باید به پنجره نزدیک شد. وقتی خورشید در آسمان نیست سایه ها شدید می شوند در حالی که اگر خورشید در آسمان باشد سایه ها نرم تر میشوند، به تفاوت بین سایه های روز آفتابی و ابری توجه کنید.
وقتی سوژه را در جلوی پنجره قرار می دهید و سمت چپ رو به پنجره است طبیعتاً سمت راست چهره تیره می شود. شما باید نورسنجی سمت چپ چهره را بکنید نه سمت راست، اگرچه که سمت راست تیره می شود.
چگونه با نور پنجره عکاسی کنیم؟

وقتی سوژه پشت به پنجره قرار می گیرد از نظر نورسنجی و عکاسی دقیقاً مانند زمانی است که در آفتاب عکاسی می کنید، سوژه تیره می شود. اگر نورسنجی را در حالت Spot قرار دهید نور پیش زمینه Overexpose (می سوزد) و سوژه از تیرگی در می آید.

تهیه و ترجمه برای سایت عکاسی دات نت

مهرداد صالحی

منبع مقاله:

www.digital-photography-school.com

این مقاله را برای علاقه مندان به عکاسی به اشتراک بگذارید

 

۰ پاسخ به "عکاسی با نور پنجره"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت