عکاسی مدلینگ و پرتره، توصیه ها و نمونه ها

عکاسی مدلینگ و پرتره ممکن است شغلی آسان و با آزادی فراوان به نظر برسد، اما حقیقت غیر از این است. گرچه تکنیک، الهام و خلاقیت اهمیت زیادی دارند، این شغل علاوه بر اینها به آمادگی بالا، توانایی کار در ضرب العجل های سختگیرانه و کار در ساعات طولانی نیز نیازمند است. در اینجا من تعدادی نکات ضروری در باب عکاسی مدلینگ و پرتره برای شما گردآوری کرده ام.

 

الهام بگیرید

برای تولید عکس های عالی الهام گرفتن ضرورت دارد. کارهای عکاسان دیگر را بررسی کنید، ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از آنها ایده بگیرید. به جزییات، تاثیرات نور روز، رنگ ها و محیط دقت کنید.

01

 

تصور

بدانید به کجا می خواهید رسید. همیشه به هنگام شروع عکاسی مدلینگ و پرتره آمادگی کافی داشته باشید: باید پیش خودتان تصوری از نتیجه نهایی داشته باشید. کار را با برنامه ریزی و مطالعه پیش ببرید و آن را بازبینی کنید، اما همواره جایی برای تغییر، الهامات تازه یا بهبود عکس باقی بگذارید.

 

 

لوکیشن

پیش از عکاسی مدلینگ و پرتره بار دیگر همه چیز را آماده کنید. خیلی مهم است که لوکیشن مورد نظر را از قبل انتخاب کنید. در فضا راه بروید، رنگ ها، اشیا و ساختمان های موجود در منطقه را بررسی کنید. سعی کنید تصور کنید که دوست دارید مدل ها چگونه ژست بگیرند و چه چیزی را باید با ظاهر و ژست خود منتقل کنند. روی جزییات متمرکز شوید، یک سنگ، یک ستون، یک چراغ راهنمایی و یا هر چیز دیگری می تواند به مثابه یک نشان خاص در عکس شما عمل کند.

 

 

مدل ها

مدل ها باید به دقت توسط شما انتخاب شوند. مطمئن شوید که آنها ویژگی ها و کیفیاتی داشته باشند که موجب ارتقای عکس شما شوند. خود مدل به تنهایی می تواند نتیجه عکس شما را به کلی تغییر دهد، بنابراین ضروری است که مدلی پیدا کنید که تصور و دیدگاه شما را منعکس کند.

4

 

نورپردازی

سعی کنید در یک عکس نورپردای های متفاوت را امتحان کنید. دیافراگم ها و سرعت شاتر های مختلف را امتحان کنید یا در پردازش های بعدی تغییراتی در عکس ایجاد کنید. مهم است که به نور مسلط باشید، از سایه های ناخواسته اجتناب کنید و بتوانید یک نور خاص را با فیلتر، رفلکتور (بازتاب دهنده) یا لامپ باز آفرینی کنید .

آنقدر حالات مختلف را امتحان کنید تا به نوری که می خواستید دست پیدا کنید.

5

 

هارمونی

هر تصویر باید مقصود و هدفی داشته باشد، تمام المان ها و رنگ ها در یک عکس باید معنی دار و منطقی به نظر برسند و با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. کنتراست های قوی نیز خوب هستند، البته زمانی که آگاهانه ایجاد شوند و نوعی معنی و مفهوم در عکس ایجاد کنند.

6

 

تجهیزات

تجهیزات مناسب باید همیشه آماده و در اختیار شما باشند. بهتر است تجهیزاتی که به نظر غیر ضروری می رسند را همراه خود ببرید تا این که بعدا هنگام عکاسی مدلینگ و پرتره به دردسر نیفتید چون فراموش کردید لنز مخصوصی را که برای آن موقعیت بسیار مناسب بود با خود بیاورید.

7

 

در فضا راه بروید

ممکن است تمام صحنه را مطابق نقشه آماده و مرتب کرده باشید، با این حال جایی هم برای بهبود و تغییر در نظر بگیرید، هنگام عکاسی مدلینگ و پرتره در فضا حرکت کرده و زوایای جدید و متفاوتی پیدا کنید: آزمایش کنید!

8

 

کارگردانی کنید

شما باید با همکاران و مدل های خود ارتباط برقرار کنید و این دقیقا چیزی است که تاثیر نهایی را بر حاصل کار شما می گذارد. به آنها اجازه دهید که در برنامه ریزی و تصویر سازی شما شرکت کنند. بدون نگرانی هر آنچه مد نظر شماست را دقیقا از آنها درخواست کنید. شما به عنوان یک عکاس مدلینگ و پرتره، کارگردان صحنه خود هستید. اگر کسانی که با شما کار می کنند بدانند شما در نهایت به چه چیزی می خواهید برسید، بهتر می توانند به شما کمک کرده و روی کار خود تمرکز کنند. همیشه اعتماد به نفس خود را حفظ کنید، اگر استرس و عدم اطمینان خود را نشان دهید، همکاران و مدل های شما نیز همین احساس را پیدا می کنند و نتیجه اش یک کار ضعیف است.

9

 

[divider]

دانلود مجموعه فیلم آموزش عکاسی – رتوش چهره

دانلود مجموعه فیلم آموزش عکاسی - رتوش چهره

[divider]

قوانین را بشکنید

زمانی می رسد که شما باید تمام تکنیک ها و تئوری هایی را که آموخته اید فراموش کنید. آنها برای الهامات اولیه یا برای ایجاد یک افکت دقیق در عکس ها خوب هستند، اما به یاد داشته باشید که در این قوانین گیر نکنید. آزمایش کنید، کشف کنید و امتحان کنید، بهترین ایده ها و عکس ها همیشه در جریات تلاش های تصادفی ایجاد می شوند.

10

 

خوش بگذرانید

خوش گذراندن و لذت بردن را فراموش نکنید.عکاسی مدلینگ و پرتره شغلی پر استرس با ضرب العجل های زیاد و کار اضافی در ساعات غیر اداری است. با این حال شغلی جذاب و الهام بخش هم هست که شما می توانید در آن خلاقیت خود را آزاد کرده و با تخیل و تصور خود کار کنید.

 

 

منبع:

dps

۰ پاسخ به "عکاسی مدلینگ و پرتره، توصیه ها و نمونه ها"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت