عکاس خبرگزاری مهر آذربایجان شرقی نفر اول مسابقه عکاسی یونسکو شد

به گزارش خبرنگار مهر، «علی حامد حق دوست» که به عنوان  عکاس خبری و مستند با خبرگزاری مهر آذربایحان شرقی همکاری می کند، توانست در مسابقه عکاسی یونسکو در افغانستان که با عنوان «افغانستانی را که به آن افتخار می کنید به ما نشان دهید» رتبه نخست را از آن خود کند.

این هنرمند تبریزی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: چهار عکس بنده به جمع ۶۰ عکس نهایی این مسابقه که توسط یونسکو و دفتر افغانستان به صورت بین  المللی در دو بخش عکاسی حرفه ای با دوربین و موبایلی برگزار شد، راه یافته که در شهر کابل به نمایش گذاشته خواهد شد

وی در ادامه افزود: عنوان مسابقه «افغانستانی را که به آن افتخار می کنید به ما نشان دهید» بود که نهایتا از سه هزار و ۳۳ عکس ارسالی ۶۰ عکس توسط هیات داوران انتخاب شد و یکی از چهار عکس راه یافته من به بخش نمایشگاه، بعنوان برنده نفر اول و جایزه پنج هزار دلاری مسابقه شد.

حامد حق دوست در خصوص عکس برگزیده خود در مسابقه نیز گفت: این عکس کودکان افغان را در حال بازی بر روی اسب های چرخ و فلک نشان می دهد که با انداختن سکه و خم شدن و برداشتن آن از زمین در حال تقلید ورزش بزکشی هستند که پدران شان بازی می کنند.

وی در خصوص سابقه هنری خود در رشته عکاسی نیز اظهار داشت: عکاسی را به طور خود آموز از سال ۷۷ آغاز کرده ام و از سال ۸۵ نیز عکاسی خبری و مستند اجتماعی را شروع کردم و با خبرگزاری فارس، ایرنا، روزنامه ایران و جام جم و خبرگزاری آسوشیتدپرس کار کرده ام و اکنون نیز عکاس خبرگزاری مهر در تبریز هستم.

عکاس خبرگزاری مهر در تبریز خاطر نشان شد: قبل از این هم مجموعه عکس من بین ۶۰ مجموعه عکس برتر جشنواره لومیکس فتوژورنالیست زیر ۳۵ سال آلمان قرار گرفته که در ماه ژوئن در شهر هانوفر آبمان به نمایش گذاشته خواهد شد و همچنین سابقه کسب مقام در جشنواره دوسالانه جهانی نیکون در چین و جشنواره روژان در تهران را دارم.

منبع: خبرگزاری مهر

2016-05-03

۰ پاسخ به "عکاس خبرگزاری مهر آذربایجان شرقی نفر اول مسابقه عکاسی یونسکو شد"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت