عکاسی فشن و مدلینگ نکاتی برای شروع

عکاسی فشن و مدلینگ برخی از رایجترین عکسهایی هستند که در جامعه امروز به چشم میخورند. اما گرفتن این عکسها به عنوان عکس فشن و مدلینگ به طرز شگفت انگیزی سخت است. خصوصا با رقابتی که در میان عکاسهاست – البته با صرف نظر از هزینه تجهیزات و عوامل.

Tim Engle تقریبا 28 سال است که عکاسی میکند. درحالیکه از بیماری خوانش پریشی ( dyslexia ) رنج میبرد عکاسی به او مجال داده تا خلاقیتش را بروز دهد و به او امکان ارتباط با جامعه را داده است. در ادامه مصاحبه ای که با او درباره کارش شده است را میخوانید.
نکاتی برای شروع عکاسی فشن و مدلینگ

تجهیزات لازم برای عکاسی فشن و مدلینگ
اولین چیزی که تیم برآن تاکید میکند این است که تجهیزات آنقدری که به نظر میرسد مهم نیست. اگر سوژه درست باشد، دیگر زیاد اهمیت ندارد که با نیکون عکس میگیرید یا کنون یا iPhone ، وقتی از او پرسیده میشود که تجهیزاتی باید خرید توصیه او این است که آنچه دوستانتان دارند بگیرید. به این ترتیب میوانید لنزها و وسایلتان را به یکدیگر قرض دهید. همچنین توصیه میکند که بر لنز و دوربینتان تسلط پیدا کنید. هرچه بیشتر برای کار با این لنزها وقت بگذارید عکسهایتان هم بهتر میشود.

برخی از تجهیزات داخل کیفش شامل Nikon D4 و لنز 70-24 و انواع لنزهای فیکس و فلش SB نیکون و سیستم نورسنج. به هرحال او همیشه خلاق بوده است مخصوصا در اوایل کارش و به تجهیزات پیشرفته هم دسترسی نداشته است.

چگونه در عکاسی فشن و مدلینگ موفق باشیم؟
جدای از تجهیزات او چند نکته ارزشمند درباره چگونگی موفقیت در عکاسی فشن و مدلینگ در اختیارمان میگذارد. در اینجا چندتایی از آنها را ذکر میکنم:

  •  سعی کنید خوب و مفید باشید. هرچه روابطتان بیشتر باشد به احتمال بیشتری کار به وفق مرادتان خواهد بود.
  • برقراری تعادل بین تجارت و هنر را به خاطر داشته باشید. اگر میخواهید عکاسی کارتان باشد گاهی اوقات شاید مجبور شوید هنر را فدای پول کنید.
  •  الهاماتتان را دریابید. او اغلب اوقات پوشه ای از تصاویر مجلاتی که دوست داشته است درست میکرده و نورپردازی و ترکیب بندی آنها را کالبد شکافی میکرده به طوریکه میتوانسته همان المانها را در عکسهایش بازسازی کند.
  • ازهمان ابتدا عکسهایتان را تاحد ممکن به شکل و فرم کاملش نزدیک کنید. از این عبارت چرک پرهیز کنید  بعدا در فتوشاپ درستش میکنم

  • قبل از اینکه استخدام شوید تواناییهایتان را نشان دهید. در همان سطحی که دوست دارید کار کنید تمرین داشته باشید. مشتریها معمولا قبل از اینکه برای کار سراغ شما بیایند تحت تاثیر کارهای قبلی شما قرار میگیرند. باید بهترینهایتان را نشانشان دهید.
  • شغل روزمره تان را برای پیگیری عکاسی کنار نگذارید. درگیر حوزه ای شوید که به آن علاقه دارید. صنعت عکاسی میتواند خیلی بیرحم باشد و هیچ چیز به اندازه از دست دادن شغل بد نیست.
  •  مدلهایتان را راهنمایی کنید. از مدلها توقع نداشته باشید چون مدل هستتند بدانند شما چه میخواهید. از اینکه در راهنماییهایتان صریح باشید نترسید.

نکاتی برای شروع عکاسی فشن و مدلینگ
یک نفر بود که چند هفته پیش با او کار میکردم، درحالیکه نزدیک من ایستاده بود از من پرسید : چرا همیشه عکسهای تو بهتر از من میشود؟ در جوابش گفتم: به خاطر اینکه من احتمالا پنجاه بار بیشتر از تو این کار را کرده ام. به نظر من تکرار کلید بهتر و بهتر شدن است. هیچ چیز جایگزین تجربه و خطا نمیشود، اینطور میشود فهمید که دفعه بعد چه کاری را نباید بکنید.

picturecorrect.com

۰ پاسخ به "عکاسی فشن و مدلینگ نکاتی برای شروع"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت