چهار نکته برای عکاسی از نوزاد-قسمت اول

می خواهم10 درس مربوط به عکاسی نوزاد را در مبحث عکاسی از نوزاد ارائه دهم.

چهار نکته برای عکاسی از نوزاد

در این مقاله با چهار اصل آشنا خواهید شد.
( 1) تصاویر واضح و روشن مجازی پرتره ( عکس صورت) 
مدت ها بود که دلم میخواست از دانیال عکس های جذاب بگیرم برای همین به عکس برداری مستند و گزارشی پرداختم. تمرکز من روی عکس هایی بود که برای اولین بار انجام می شد. اولین لحظه با مادر،اولین حمام،اولین زمان وزن گیری (او فقط کمتر از 9 پوند وزن داشت) اولین آماده سازی ها ، اولین کوتاه کردن ناخن (او از بدو تولد ناخن های بلندی داشت) اولین ملاقات پدربزرگ و مادریزرگش و غیره. من گرفتن عکس های او با هر کسی که به دیدنش می آید را به پایان رساندم ( آن ها هدایای زیبایی می شوند) و تصمیم گرفتم عکس های جذاب را بگذارم تا زمانی که به خانه برگردم و او کمی بیشتر بزرگ بشود.
من عکس های بیشتری از صورتش گرفتم، مثل هفته ی اول، اما بعد بیشتر فعالیتم را روی شخصیت او و دیگر اعضای خانواده اش گذاشتم.
در هنگام برگشتن به خانه و در طول 3 هفته من به سبک عکس برداری گزارشی ادامه دادم و در طول زمان از عکاسی مستند به عکاسی پرتره تغییر سبک دادم.
(2) پیدا کردن زاویه مناسب

چهار نکته برای عکاسی از نوزاد

یکی از بزرگ ترین چالش های عکس برداری نوزادان که می دانم دوستانم با آن دست وپنجه نرم می کنند: پیدا کردن یک زاویه برای عکس گرفتن است. در روز های بعد از تولد مشکل خاصی وجود دارد به طوری که بچه ها باید پرستاری شوند همچنین باید به وسیله ی قنداق و پوشک مراقبت شوند. با وجود تمام این مشکلات منصرف نشوید.
در این جا شماری از راهکار هایی که بتوانید به وسیله ی آن ها با مشکلات بالا کنار بیایید آورده شده است:
(1) از ارتفاع کم عکس بگیرید
یک راه برای گرفتن عکس های طبیعی بچه این است که به اندازه ی خودشان پایین بیایید و از پایین عکاسی کنید. در واقع من هفته ی پیش مدتی در کنار دانیال روی زمین دراز کشیدم. این چیزی است که من فکر می کنم ما هر دو از آن لذت می بریم پایین آمدن و نزدیک شدن( من معمولا از یک لنز 24-105 با،بازترین دیافراگم استفاده می کنم).
شما با گرفتن این عکس ها احساس می کنید به دنیای بچه ها وارد شدید.
(2) از فاصله ی نزدیک
یک راه دیگر برای گرفتن عکس های جذاب تر از کودکان نزدیک شدن به آنها است. باید این را در نظر بگیرید که کودک با دیدن لنز از فاصله خیلی نزدیک شاید بترسد در نتیجه راه حل آن استفاده از زوم بیشتر می باشد به این صورت که عقب تر عکاسی کنید و با استفاده از زوم لنزتان از نوزاد عکس بگیرید.
(3) عکس های با دقت
بعضی از بهترین عکس هایی که من در طول ماه پیش گرفتم مربوط به زمانی است که پرستاران از دانیال مراقبت می کردند. این کار او را در موقعیت خوب قرار می دهد که باعث می شود بزرگتر به نظر بیاید و برای شما دستتان را در عکاسی باز می گذارد.
تعدادی از این ژست ها را انتخاب کنید :
(به طور کامل نشسته، خوابیده به پهلو، دمر خوابیدن نوزاد.) هر کدام از این ژست ها امکانات مختلفی را برای شما به وجود می آورد.
همچنین به خاطر داشته باشید کودک شما تنها موضوع بالقوه شما نیست. والدین و پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها ، هم شیر ها ( برادر ها یا خواهر ها) ، دوستان و غیره. همه ی این ها می توانند به زمینه ی عکس شما اضافه شوند و سپس شما از این که کسان دیگری غیر از بچه در عکس شما بوده اند خورسند شده و قدردانی خواهید کرد.
(4) بزرگ نمایی
چهار نکته برای عکاسی از نوزاد

ما همه ی کودکان نوزاد را دوست داریم زیرا آن ها ناز و کوچک هستند ( ای کاش آن ها همیشه همینطور باقی می ماندند) آنها نه تنها ناز هستند بلکه بدنشان قسمت های قشنگ و کوچکی دارد که به عکاس ایدهای شگفت انگیز می دهد، خصوصا اگر شما روی یکی از آن ها زوم کنید.
اگر دوربین شما حالت عکاسی ماکرو را دارد و یا می توانید یک لنز ماکرو تهیه کنید، از قسمت های مختلف بدن کودک عکس بگیرید مثل دست ها، گوش ها، پاها یا دهان و …
بزرگنمایی جزئیات اغلب در بسیاری از عکس هایی که می گیریم اشتباه می شود. شما در خواهید یافت که آن ها کلکسیون کامل عکس های شما را به صورت زیبایی خاص کرده است. حتی میتواند ترکیب عالی از عکس های شما ایجاد کند.

در مقاله بعد با 6 اصل دیگر آشنا خواهید شد.

تهیه و ترجمه برای سایت عکاسی دات نت

مهرداد صالحی

منبع مقاله:

www.digital-photography-school.com

این مقاله را برای علاقه مندان به عکاسی به اشتراک بگذارید

۰ پاسخ به "چهار نکته برای عکاسی از نوزاد-قسمت اول"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت