آثار آبستره در گالری «ایده»/ یاد دو استاد خطاط زنده می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، غزل امینی در نمایشگاه آثار آبستره خود ۲۰ قطعه را در ابعاد مختلف به نمایش می گذارد که بخشی از این آثار در ابعاد یک متر در یک متر هستند و برخی در ابعاد کوچک تر خلق شده اند. در این آثار از تکنیک های کولاژ و تکنیک حجم دادن به آثار استفاده شده است. همچنین در برخی از این آثار، شعرهایی به شکل موتیف در آثار مورد استفاده قرار گرفته است و به گفته هنرمند به دلیل اینکه سطرها در این نقاشی ها به صورت محو نقش بسته اند نمی توان آن ها را نقاشی خط دانست.

آیین افتتاحیه نمایشگاه آثار آبستره غزل امینی، جمعه ۳۰ مهرماه در گالری «ایده» به آدرس خیابان کریم خان، خیابان خردمند شمالی، کوچه ۱۸ برگزار می شود و این نمایشگاه، تا ۶ آبان ماه، همه روزه از ساعت ۱۵ الی ۲۰ دایر است.


برپایی نمایشگاه «به یاد عشق و استاد» در فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه خوشنویسی «به یاد عشق و استاد» شامل ۴۵ اثر از سید محمود علوی در فرهنگسرای نیاوران برپا می شود.

نمایشگاه «به یاد عشق و استاد» به یاد میرزا غلامرضا اصفهانی خوشنویس دوران قاجار و حمید غبرانژاد برپا می شود و آثار در سه سبک شیوه قدما «دوره قاجاریه»، لایه چینی قدیم و نقاشی خط پتینه است.

کوچک ترین اثر در این نمایشگاه به ابعاد ۱۰ در ۱۵ و بزرگترین آن ۸۰ در ۱۲۰ است. این آثار از ۱۰ تا ۵۰ میلیون ریال قیمت گذاری شده است و همچنین بخشی از فروش این آثار متعلق به موسسه خیریه محک خواهد بود.

سید محمود علوی کارشناس ارشد رشته عکاسی است. وی با ٣٥ سال سابقه هنری و کسب رتبه اول در جشنواره شوق نیاز، کسب رتبه سوم جشنواره هنری نماز و نیایش زیر نظر افرادی چون مرحوم حمید غبرانژاد و علی شیرازی آموزش دیده است. این نمایشگاه دومین نمایشگاه انفرادی وی درفرهنگسرای نیاوران است.​

نمایشگاه خط «به یاد عشق و استاد» از ۳۰ مهر ماه تا ۸ آبان ماه در فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقه مندان است.

منبع: خبرگزاری مهر

2016-10-18

۰ پاسخ به "آثار آبستره در گالری «ایده»/ یاد دو استاد خطاط زنده می‌شود"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت