آشنایی با هفده روش خلاق عکاسی

آیا تا به حال از دیدن عکس های خاصی به وجد آمده اید؟
آیا تا به حال از این که نمی توانید مثل آنها عکاسی کنید ناراحت شده اید؟
این ۱۷ روش خلاق عکاسی را یاد بگیرید، این روشها به شما یک دید متفاوت به دنیای عکس و عکاسی می دهند.
عکاسی در شب
در طول زمستان شاید زمان کافی برای عکاسی در روز نداشته باشید و به دلیل طولانی بودن شب می توان با عکاسی از شهر در شب تصاویر بی نظیری را خلق کرد.
ravesh_khalagh_akasi

عکاسی با سرعت زیاد High speed photography
ثابت کردن اجسام متحرک با سرعت بالا (AKA) برش افکتهای عکاسی بی نظیری می دهد. عکاسی با سرعت زیاد در فیزیک، پزشکی، ورزشی و … کاربرد دارد. این مقاله توضیح می دهد چطور عکاسی با سرعت بالا را در منزل و با چه تجهیزاتی انجام دهید.
1ravesh_khalagh_akasi

عکاسی از دود
عکاسی از دود تصاویر اتفاقی بی نظیری را ثبت می کند که با استفاده از فلاش یا نور طبیعی در یک محیط کوچک می توان عکاسی کرد.با یک ادیت، رنگ دود را می توانید تغییر دهید یا می توان ۲ یا چند تصویر را با هم تلفیق کرد و یک تصویر جدید ساخت.
2ravesh_khalagh_akasi
عکاسی ماکرو
عکاسی از نمای نزدیک جزئیات سوژه را از اندازه طبیعی بزرگتر نمایش می دهد در این مقاله آموزشی به شما آموزش داده می شود چطور بهترین عکس را بگیرید.
3ravesh_khalagh_akasi

عکاسی با دامنه نوری زیاد HDR
هدف HDR عکاسی از تمام خاکستری های نوری در یک عکس است نیمی از مشکی تا روشن در کنار هم به طور مثال در عکس HDR ما از زمین تا آسمان را همه را با شرایط نوری استاندارد عکاسی می کنیم و در کنار هم قرار می دهیم.
4ravesh_khalagh_akasi

عکاسی پانوراما
عکس پانوراما عکسی است که از کنار هم گذاشتن چند تصویر به وجود می آید.
عکس پانوراما یک تصویر واحد و عریض است که می توان از فضای داخلی اتاق یا منظره تشکیل شود. شما میتوانید با ۳ عکس یک پانورمای کوچک بسازید یا با عکس های بیشتر یک تصویر ۳۶۰ درجه بگیرید.

5ravesh_khalagh_akasi

عکاسی از ستاره ها
این روش از عکاسی زمانی خوب است که هیچ آلودگی نوری در محیط نباشد و در تاریکی مطلق و فقط با نور ستاره ها عملی است.
در فضای شهر نمی توان به نتیجه مطلوب رسید.

 

 

 

6ravesh_khalagh_akasi

 

[divider]

دانلود فیلم آموزش عکاسی با تکنیک لانگ اکسپوژر

مجموعه فیلم آموزش عکاسی - نوردهی طولانی در روز

[divider]

عکاسی با سرعت پایین و فلاش
عکاسی در این حالت به این صورت است که فلاش دوربین ابتدای نوردهی یا انتهای آن روشن می شود. سرعت شاتر پایین می باشد. به طور مثال یک هشتم ثانیه. در این سرعت تصویرتان شارپ نمی شود و حتماً تار می شود و در این زمان استفاده از فلاش لازم می باشد.
با روشن شدن فلاش دوربین شما حرکات را ثابت می کنید و به دلیل کم بودن سرعت شاتر کمبود نور تصویر جبران می شود که باعث ایجاد یک افکت هم در تصویر می شود.

7ravesh_khalagh_akasi

عکاسی اینفرارد یا IR
این عکاسی دنیای جدید را برای عکاسان به وجود آورد. دنیایی که در حالت معمولی قابل دیدن نمی باشد. به دلیل این که نور IR را عکاسی می کند. رنگ ها با بافت ها، زمین و آسمان و … همه به گونه ای دیگر خود را به نمایش می گذارند.

8ravesh_khalagh_akasi

Tilt-shift
Tilt-shift و اقعی با لنز انجام می شود و بیشتر برای عکاسی معماری استفاده می شود تا اصلاح پرسپکتیو را انجام دهد. اگر با لنزهای معمولی از یک ساختمان بلند عکاسی کنید طبقه های آخر برج به پرسپکتیو می رود و کوچک می شود اما اگر با لنز Tilt-shiftعکاسی کنید این پرسپکتیو اصلاح می شود ولی اخیرا با نرم افزار فتوشاپ می توان افکتی شبیه آن را درست کرد مانند تصویر زیر:

9ravesh_khalagh_akasi

رنگی کردن یک عکس سیاه و سفید
پروسه رنگی کردن یک عکس سیاه و سفید بستگی به تصویری داردکه دارید کار می کنید. اضافه کردن رنگ ساده است اما قسمت مهم نحوه Select کردن آن بخشی است که قصد رنگ کردن آن را دارید.

10ravesh_khalagh_akasi

عکاسی سیاه و سفید
این نوع عکاسی روش جدیدی نیست و از زمان اختراع دوربین به دلیل محدودیت های تکنیکی سیاه و سفید عکاسی می شده و در حال حاضر با رشد عکاسی و قابلیت عکاسی رنگی باز هم عکاسی سیاه و سفید جایگاه خود را دارد.

11ravesh_khalagh_akasi


تهیه و ترجمه برای سایت عکاسی دات نت

مهرداد صالحی

منبع مقاله:

www.digital-photography-school.com

این مقاله را برای علاقه مندان به عکاسی به اشتراک بگذارید

 

۰ پاسخ به "آشنایی با هفده روش خلاق عکاسی"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت