راه کار برای عکاسان تنبل

9 راه کار برای عکاسان تنبل !!!

آیا شما جزء آن دسته از عکاسان هستید که دنبال یک عاملی می گردید که دوباره شروع به عکاسی کنید؟

از این که مدتی است عکاسی نمی کنید ناراحتید؟

برای خود من پیش می آید که می بینم حوصله عکاسی کردن ندارم و از طرفی از این که عکاسی نمی کنم نارحت هستم. یک دوربین دوست داشتنی دارید که مدت هاست گوشه اتاق گذاشتیدش و هر روز از این که عکسی نگرفتید حس بدی بهتون دست می دهد.

این 9 راه کار برای خود من همیشه کاربرد داشته، امیدوارم به کارتون بیاد.

عکس هایتان را پرینت کنید:

عکس وقتی پرینت گرفته می شود تازه دیده می شود و هیچ چیزی بعد از مدت زمان طولانی که برای عکاسی و بعد آماده کردن عکستان وقت گذاشته اید مثل پرینت نمی تواند خسته گیتان را در ببرد و انرژی بدهد این کار به شما احساس غرور می دهد که عکستان را بر روی دیوار یا قاب گذاشته اید و تشویقتان می کند که دوباره عکاسی کنید. هر روز به این فکر کنید که چرا دوست دارید عکس بگیرید.

 

به دنبال چیز جذاب برای عکاسی بگردید:

من در مقاله های قبلی گفتم که عکاسان آماتور همیشه دوربین همراهشان باشد که هروقت که چیز جذابی دیدند شروع به عکاسی کنند. برای شما که مدتی است حوصله عکاسی ندارید و به دنبال راه حل می گردید، فکرکردن به چیزهای جذاب برای عکاسی می تواند شروع خوبی باشد.

 

تجربه کنید:

مثل مطلب بالا که در مورد موارد جذاب اطرافتان بود می توانید ببینید که با دوربینتان چی کار میتوانید بکنید.

 

از انجام کار جدّی دوری کنید:

من می بینم که مردم برای عکاسی کردن دوباره منتظر یک سفارش جدید و قرارداد هستند. من مخالف این کار هستم. به نظر من تجربه کار جدید کردن، کاری که خودتان دوست دارید می تواند انرژی زیادی برای شروع دوباره عکاسیتان بدهد.

همیشه با یک دوست علاقمند به عکس به عکاسی بروید:

بیایید تصور کنید یک مسافرت با کسی رفتید که علاقه ای به عکاسی ندارد وشما می خواهید هر لحظه یک جا بایستید و عکاسی کنید، این می تواند برای شما و دوستتان عذاب آور باشد، اما دوست علاقمند به عکاسی می تواند حتی تشویقتان به عکاسی کند و این فرصتی است که تنها نباشید.

 

عضو یک انجمن عکاسی شوید:

تعداد بی شماری از انجمن های عکاسی در اینترنت می باشد مثل فروم ها، گروه ها و صفحه ها در شبکه های اجتماعی و سایت ها که تشویقتان می کنم همین الان جستجو کنید و عضو شوید.

به گالری های عکس سر بزنید:

از یک سال پیش من به خودم قول دادم تا جمعه ها تمام نمایشگاه های عکس را در تهران بروم از عکاسان آماتور تا حرفه ای ها وقتی این کار را بکنید این حس در شما به وجود می آید که بروید عکاسی کنید و یک همچین عکاسی را انجام بدهید. شما بدون گرفتن عکس نمی توانید عکاسی خاص شوید. همین الان شروع کنید.

 

یک Portfolio عکاسی از عکسهایتان درست کنید:

بعضی وقت ها زمان مناسبی است که به خودتان یادآوری کنید که عکاس خوبی هستید و از زمانی که شروع به عکاسی کردید، تا الان. بهترین کاری که می توانید بکنید ساختن یک Portfolio از عکسهایتان در یک سایت خوب یا Pdf یا و … و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

مسافرت بروید:

ما از این که از اطرافمان عکاسی کنیم در طولانی مدت خسته می شویم پس به مسافرت بروید و جستجو کنید بعضی از زمانها سخت میشود تصویر خاص و زیبا را در زندگی روزمره و اطرافمان پیدا کرد برای مدت طولانی.

 

 فکر کنید:

یک نقس عمیق بکشید و فکر کنید دلیل این که روز اول گفتید می خواهم عکاس شوم چه بوده. عکاسی باید به شما لذت بدهد نه درگیری ذهنی.

شاید برای رسیدن به یک تصویر خاص ذهنتان درگیر شود اما باید از همان درگیر بودن هم لذت ببرید در غیر این صورت عکاسی نکنید، به عقب برگردید و ایده کارتان را پیدا کنید.

سنگ بزرگ برندارید و به خودتان فشار نیاورید، هیچ کس برایش مهم نیست که چقدر شما برای گرفتن عکس سختی کشیدید. فقط به نتیجه نگاه می کنند.

[button url=”http://akasi.net/wp-content/uploads/2014/06/rahkar_baraye_akasane_tanbal1.mp3″ class=”” bg=”” hover_bg=”” size=”0px” color=”” radius=”0px” width=”0px” height=”0px” target=”_self”] دانلود [/button]

موفق باشید.

ارادتمند

مهرداد صالحی

۱ پاسخ به "راه کار برای عکاسان تنبل"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت