عکس‌های یک روان درمانگر روی دیوار گالری «۲۶»

به گزارش خبرگزاری مهر، علی بابایی زاده که یک روان درمانگر است و به هنر عکاسی نیز اشتغال دارد، جدیدترین عکس های خود را به حال و هوای بیان درونیات انسان با نگاه به کنکاش در روان انسان ها به نمایش می گذارد.

در توضیح این نمایشگاه نوشته شده است: «عکس ها در تقلا هستند تا هراس از مرگ را اندکی بکاهند و من در آنجه که انگاشتم دل مشغولی های روان گونه انسان را ثبت کرده ام. روانی که وجود عینی ندارد و بیشتر ناخودآگاهی است دور از دسترس خود و دیگران. صحنه آرایی ها سخن از سرکوبی های دور از آگاهی دارند تا باشد مشاهده شان ساز و کار دفاعی ناظر را در ارتباطی تصویری سست کند و رسوایی وجدانگیز حاصل شود. سوژه خود انسان است چه در کارم به عنوان یک روان درمانگر و چه در عکس هایم به عنوان مشاهدات یک انسان به خود و هم نوعانش از رده پستانداران قدری جهش یافته. چنین تکلمی نمادین می تواند جذاب باشد چرا که در خوانش آن نا خودآگاه ناظر موثرتر از ذهن عکاس است. پس هر اثر در ذهن بیننده باز سازی ای شخصی می یابد و به تعداد آنها در نسخه های ذهنی شان در تعامل با ناخود آگاه هر کس باز تولید می شود و همین پدیده انگیزه ام بود برای به نمایش گذاشتنشان. امیدوارم که لذت ببرید.»

عکس های علی بابایی زاده با عنوان «تمنوس» از ۱۱ تا ۲۴ تیر ماه به نشانی فرمانیه شرقی، خیابان سلمان پور ظهیر، شماره ۲۶، واحد ۳ روی دیوار می رود.

منبع: خبرگزاری مهر

2016-07-03

۰ پاسخ به "عکس‌های یک روان درمانگر روی دیوار گالری «۲۶»"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت