نمایش عکس هایی از واقعیت تغییر یافته در زمان و مکان

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه عکس های رومین محتشم روز هفتم خرداد همزمان با رونمایی از کتاب «واقعیت تو تمام است» که توسط نشر چشمه منتشر شده است در گالری راه ابریشم یک گشوده خواهد شد و در آن عکس های برگزیده ای از این کتاب به نمایش در خواهد آمد.

مهدی وثوق نیا در یادداشتی بر این نمایشگاه آورده است: «دنیای عکس ­های رومین محتشم به عنوان یکی از عکاسان باسابقه کشورمان، برگرفته از بینش دیداری عکاسی است که می­ خواهد آنچه را زیسته در چارچوب عکس به تماشا بگذارد. او در این عرصه سفید و سیاه، بیش از همه به روایت چشم اندازهایی می پردازد که سال ها با آن زندگی کرده است.

چشم انداز هایی که گاه گذر زمان و با تغییرات زیست محیطی به تصویری تلخ و قابل تامل بدل شده اند. حاصل این رو در رویی عمق وضوح بالا توسط عدسی زاویه باز ثبت شده اند. این شکل نگاه بیش از همه به حس و حال عکاس در زمان و مکان ریست هایش می پردازد. 

از این رو در کنار برداشت های شاعرانه و فیلسوفانه که می توان از فضای عکس های این مجموعه داشت این عکس ها به نوعی فقدان زندگی را در جغرافیای ذهنی عکاس به نمایش می گذارد. ماشین های ساکن، اشیا یکه و تنها، زمین ترک خورده و درختان پوشیده شده با ستون های سیمانی، عناصر بعضی از عکس های او را تشکیل می دهند.

عناصری که در چشم اندازهای خاکستری پر سکوت رها شده و از راز همزمانی زندگی و مرگ سخن می گویند. آدم‌ها در عکس های این مجموعه بی حضورند و شاید همچون خودِ عکاس در پشت دوربین به نظاره نشسته اند.»

منبع: خبرگزاری مهر

2016-05-24

۰ پاسخ به "نمایش عکس هایی از واقعیت تغییر یافته در زمان و مکان"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت