هفت تکنیک ساده برای عکاسی از مناظر ساحلی

برای عکاسان منظره ، عکاسی از مناظر ساحلی میتواند برایشان مفید باشد وعکاسی از این مناظر می تواند در بعضی مواقع نتایج خوبی داشته باشد. در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد که بهتر است وقتی بار دیگر به کنار ساحل رفتید آنها را به کار بگیرید  .

هفت تکنیک ساده برای عکاسی از مناظر ساحلی

  1. زمان مناسبی را برای رفتن به آنجا انتخاب کنید

عکسبرداری منظره ی ساحلی میتواند در هر زمانی از روز و شب انجام شود ،بیشتر عکاسانی که نتایج عالی به دست آورده اند ،به ساعات طلایی و آبی به عنوان ساعات مورد علاقه ی شان توجه کرده اند .استفاده از این ساعات باعث می شود شما بتوانید از موقعیتهای مختلفی به خاطر تغییرات نور، عکس بگیرید . سعی کنید در ساعات قبل از طلوع ویا حوالی غروب عکس برداری کنید .

  1. از فیلتر گراد ND استفاده کنید

چاشنی اسرار آمیز مناظر ساحلی که درساعات طلایی و آبی عکس برداری میشود ، یک فیلترگراد ND است که مثل یک سلاح مخصوص برای بسیاری از عکاسان منظره عمل میکند . استفاده از آن موقعیت بهتری را برای درست  ظاهر شدن عکس آسمانتان فراهم میکند ( که به طور اساسی به عنوان یک منبع نوری بزرگ عمل میکند ) وهمچنین در همان لحظه زمینه ی جلو و وسط عکس را سایه  می اندازد .

هفت تکنیک ساده برای عکاسی از مناظر ساحلی

.لرزش دوربین را کم کنید

دوربینتان را در بهترین حالت نگه دارید ،معمولا”برای تازه کارها استفاده از سه پایه توصیه میشود . شاید بخواهید ازیک  ریموت شاتر استفاده کنید . مقدار زمان تاخیر آن ، با DSLR  های زیادی  مطابقت می کند و استاندارد است .

4.زمینه ی جلوی عکستان را هم در نظر بگیرید

وقتی شما روی  آسمانی با رنگهای زیبا درساعات طلایی وآبی تمرکز می کنید دیگر به یاد توجه کردن به اینکه که زمینه ی جلوی عکس می تواند یکی از شاخصهای جذابیت عکسهای ساحلی باشد، نمی افتید  . معمولا”یک مقدار ارزیابی در مکان می تواند باعث ظاهر شدن انواع موقعیتهای جذاب در زمینه ی جلوی عکستان شود که این کار عکستان را کاملتر می کند .

هفت تکنیک ساده برای عکاسی از مناظر ساحلی

  1. سرعت شاتر و آب باید تنظیم شود

به یاد داشته باشید هر وقت می خواهید عکسهایی در نور کم بگیرید باسرعت شاتر پایین، دراین صورت ممکن است آب تیره ومبهم به نظر برسد . من خودم دوست دارم اما اگر شما دوست ندارید از سرعت شاتر با لاتری استفاده کنید و ستینگتان را به این شکل تنظیم کنید .این کار با نور کم مشکل است بنابر این بهتر است نور مقداری بیشتر باشد . به طور متناوب شما میتوانید از دیافراگم پهنتر استفاده کنید یا ISO را افزایش دهید اما هیچکدام از این گزینه ها برای عکس برداری از مناظر ضروری نیست (بستگی به میل خودتان دارد) .

  1. سیاه و سفید را فراموش نکنید

در عکسبرداری مناظر ساحلی رنگها میتوانند جذابیت زیادی داشته باشند ، با عکسبرداری سیاه وسفید هم می توان نتایج شگفت انگیزی به دست آورد (دیگر نیازی نیست که در ساعات طلایی وآبی عکس بگیرید ) . در کامپیوتر آن را تمرین کنید ونتیجه اش را ببینید – گاهی به طور تصادفی به نتیجه ی مطلوب میرسید اما سعی کنید با هدف این کار را انجام دهید تا نتایج بهتری به دست بیاورید .

هفت تکنیک ساده برای عکاسی از مناظر ساحلی

  1. به اطراف خوب دقت کنید

مطلوبترین زمان برای عکسبرداری ساحلی زمان غروب آفتاب است ، اشتباه بزرگی است که  شلوغی زیاد را در نظر بگیرید  (فرض کنید درجایی عکس میگیرید که برای عکاسان مطلوب است ). آنها فقط به خورشید توجه دارند . گاهی ممکن است در اطراف دیگر نورها و موقعیتهای  شگفت انگیز و بهتری باشد-خصوصا”وقتی که یک مقدار ابر در آسمان باشد ! پس فراموش نکنید حتما”  بقیه ی آسمان را در نظر بگیرید . منظور این است که تمام جزئیات را در نظر بگیرید (شما میتوانید به نتایج خیلی بهتری برسید مثل این عکس در DPS) چرا تجربیات خوبتان را با ما در میان نمی گذارید ؟

هفت تکنیک ساده برای عکاسی از مناظر ساحلی


 

تهیه و ترجمه

شهرزاد رحمانی

منبع مقاله:

www.digital-photography-school.com

این مقاله را برای علاقه مندان به عکاسی به اشتراک بگذارید

 

۰ پاسخ به "هفت تکنیک ساده برای عکاسی از مناظر ساحلی"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت