چه لباسی برای عکاسی سلف پرتره بپوشیم؟

 

(چه لباسی برای عکاسی سلف پرتره بپوشیم؟) این سوالی است که خیلی از مشتریان می پرسند، فکر کردم ممکن است نکته با ارزشی باشد. لباس های پوشیده شده در پرتره تاثیر بسیار زیادی در تصویر نهایی دارند. وقتی در مورد لباس پوشیدن صحبت می کنیم، از مدل ها می خواهیم لباس های متنوعی با خود بیاورند.
نکات مختصری که بایستی رعایت کنیم:
1. یکی از چالش های عکس برداری از یک شخص این است که شاید ندانید چه چیزی آرامش را در آن ایجاد میکند:

من فهمیدم که لباس هایی که آن ها می پوشند و ساز و برگ آن در آرامش مدل تاثیر بسزایی دارند و بدین وسیله خیلی طبیعی به نظر میرسند. اگر آن ها شاد باشند، شانس بسیار زیادی دارند. که همان گونه به نظر برسند. گاهی اوقات بهترین عکس ها از افراد زمانی است که آن ها در حالت طبیعی هستند. و اما در کلیات عکس من آن ها را در انتخاب لباس کمک میکردم. گاهی اوقات کشیدن سایبان بالای مدل خوب است در این روش میشود نقطه ی کانونی را به دست آورد و با پوشیدن یک چیز متفاوت، عکسی عالی به دست می آید. برای مثال: اخیرا از موسس جوان یک عکس گرفتم که به من گفت: با لباس اسپورت بسیار راحت هستم. من به او گفتم که با خودش شلوار جین و کلاه بیاورد و پیش بینی کردم شاید استفاده از ژاکت و پیراهن نیز میتواند مناسب باشد. باورکردنی نبود با پوشیدن پیراهن و ژاکت او شخص دیگری شد.
lebase_self_portre

2. لباس هایی که میشود در زمینه پوشید:

قبل از هر قضاوتی در مورد یک شخص، نماهای ظاهری آن مطالب زیادی را به ما بازگو میکند. لباس هایی را که مدل پوشیده، دیدگاه او را میرساند. بنابراین پوشش مدل در نتیجه گیری تشخیص شما خیلی مناسب است. در یک جشن لباس ها کمی معمولی و در یک مراسم رسمی جدی تر است.
3. لباس های تیره و ساده:

لباس ساده و تیره در بالا اجازه میدهد توجه بیشتری روی صورت بوجود بیاید در این حالت تصویر نهایی متناسب است و خارج از اندازه نیست. با توجه به خودم درک کردم اکثر مدل های انتخابی من در نهایت سادگی لباس پوشیدند نه اشکال بی قاعده، خطی، نقطه ای یا رنگ روشن. این سادگی باعث درخشش خود شخص میشود. یک استثنا در تیرگی و سیاهی در قسمت بالایی بدن میتواند به رنگ لباس مدل بستگی زیادی دارد. لباس تیره با پوست روشن کنتراست بالایی دارد. دیگر استثنا زمانی است که از بچه ها با لباس های رنگی عکس میگیرید. استثنا دیگر در عکس های گروهی این است که کسانی که در تیرگی هستند کمی غمگین به نظر میرسند.

چه لباسی برای عکس سلف پرتره پبوشیم؟
4. نکته دیگر در یقه پیرهن ها می تواند در پوشش عکس شما موثر باشد در عکسبرداری از آقایان یقه پیراهن ها راهی است برای نمایان کردن صورت های آن ها. نمیگویم یقه ها تاثیر همیشگی دارد(عکس هایی هستند که بدون یقه پیراهن با تیشرت ها هم خوب هستند) اما این میتواند یک پیشنهاد باشد.
5. آستین ها و شلوار ها وقتی بازو ها و پاها دیده میشود و پوست بیرون است میتواند حواس بیننده را از روی مدل پرت کند(صورت) و این بستگی به آن دارد که ترجیح ما روی چه چیزی است.
چه فکر میکنید؟  این روش من است نظر شما روی پوشش مدل عکستان چیست؟ آیا برای شما هم مهم است که مدل راحت باشد یا سبک شما این است که ساز و کار مدل را برای عکس اضافه کنید. میخواهم در نوشته زیر نظر خودتان را بنویسید.


تهیه و ترجمه برای سایت عکاسی دات نت

مهرداد صالحی

منبع مقاله:

www.digital-photography-school.com

این مقاله را برای علاقه مندان به عکاسی به اشتراک بگذارید

۰ پاسخ به "چه لباسی برای عکاسی سلف پرتره بپوشیم؟"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت