کتاب آموزش عکاسی پرتره منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، در مقدمه این کتاب به قلم مترجم آمده است که عکاسی پرتره همواره نگاهی تخصصی تر و حرفه‌ای‌تر نسبت به تصویربرداری از انسان داشته و دارد علاوه‌بر این در کنار فیزیک انسان به عوامل پیرامونی او نیز توجه کرده است، در عکاسی پرتره انسان‌ها داخل قاب، نام، عنوان، لقب جایگاه و حتی نقش می‌گیرند، تاثیرگذار می‌شوند، سخنرانی می‌کنند، پیام می‌دهند و با انسان‌های بیرون از تصویر ارتباط برقرار می‌کنند. انسان پرتره، دیگر انسان بدون نام، بدون هویت و بدون شناسنامه در یک اسنپ شات یادگاری نیست.

عکاس با استفاده از او و فضای پیرامونی اش رنگ، نور، عمق میدان و… او را از یک فرم ساده در قابی مربع یا مستطیل خارج و به یک مفهوم شناخته شده و قابل درک بدل می‌کند این جایی است که این انسان بد ظاهر ثابت در قاب، هزاران حرف با بیننده می‌زند و خود را به مخاطب معرفی می‌کند. حرف‌هایی که با زبان عکس و توسط عکاس به بینندگان منتقل می‌شود.

چاپ اول کتاب آموزش عکاسی پرتره (دستورالمعل‌ها و تکنیک‌های حرفه‌ای) در ۱۶۰ صفحه تمام رنگی، گلاسه و به قیمت ۳۵۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده و از سوی انتشارات زبان تصویر(کتاب پرگار) در  بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی  کتاب تهران در بخش ناشران عمومی سالن شماره ۲ راهرو ۲ شماره ۵۹۳ عرضه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

2016-05-03

۰ پاسخ به "کتاب آموزش عکاسی پرتره منتشر شد"

ارسال یک پیغام

ساماندهی

logo-samandehi

درباره ما

موسسه مهرآنا تصویر ویرا | عکاسی دات نت |  با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دارنده مجوز نشر آنلاین می باشد.
 اطلاعات تماس  

تلفن عکاسی دات نت تهران-35متر قیطریه- خیابان روشنایی- کوچه بهرام شمالی- بن بست شقایق- پلاک1- واحد4

021-88223214     info@akasi.net

به روز باشید

  تلگرام عکاسی دات نت
اینستاگرام عکاسی دات نت